Kim jestem i o czym jest ten blog?

Witam Cię na moim fotoblogu

Miło mi, że wpadłeś. Może zupełnie przypadkiem, a może przywiedziony ciekawością, bo gdzieś tam razem byliśmy w górach. Tak, czy inaczej, to dobre miejsce, by zobaczyć przede wszystkim świat gór. To świat widziany moimi oczami, a raczej mojego obiektywu.

Zaznaczę od razu, że nie jestem profesjonalnym fotografem, a zupełnym amatorem. Moje zdjęcia mają głównie charakter pamiątkowy, rejestrują miejsca w których byłem, a w moim odczuciu warto by te miejsca i chwile pozostawić w pamięci. Po wielu latach zebrały się setki tysięcy zdjęć, filmów z naszych bliskich gór, jak i krain dość odległych. Twarde dyski począł pokrywać kurz. Pomyślałem, by jakąś niewielką część tych materiałów wyciągnąć na światło dzienne. Stąd pomysł tego fotoblogu.

Ten mój blog, ma być opowieścią obrazami. Minimum tekstu, maksimum obrazów.  Z założenia mają to być opowieści o samotnych wyprawach, nieraz z namiotem, a także o górskich wyjazdach z wieloma grupami.

Z myślą o takich jak Ty, który gdzieś kiedyś ze mną wspólnie przemierzałeś szlaki. Może się odnajdziesz na którymś ze zdjęć albo przypomnisz fajne chwile.

Andora. Coma Pedrosa

Gruzja. Swanetia

A i Ty, który wpadłeś tu przypadkiem, na chwilkę, zatrzymaj się, może jakieś obrazy lub miejsca staną się dla Ciebie inspiracją do poznania nowego, które jest na wyciągnięcie ręki. Na pierwszy rzut oka relacje z podróży są porozrzucane bezładnie. Ale jest to zamierzone. Dopiero, gdy zainteresuje Cię konkretny region, czy pasmo górskie, klikasz na odpowiedni znacznik i otwierają się wszystkie galerie dotyczące danego obszaru. By odnaleźć się w wielości artykułów, dobrą opcją jest wejść w zakładkę „Mapa podróży”. Tam według mapy możesz odnaleźć relacje z konkretnego miejsca, które Cię zainteresuje. Pojedyncze galerie, czy inaczej fotograficzne relacje – artykuły, to przeważnie jeden dzień z podróży, wyprawy górskiej, czy trekkingu.

Teneryfa. Guajara

Ukraina. W strojach huculskich

Kilka słów o tym, kim jestem

Pozwól, że się przedstawię. Nazywam się Piotr Żuk. 

Urodziłem się gdzieś jak każdy. Całe swoje życie spędziłem na Dolnym Śląsku. Tu wszędzie góry są blisko. Może nie tak wysokie, ale pozwoliły na odkrycie w sobie pasji i miłości do gór, która trwa do dziś.

A zaczęło się od mojego rodzinnego Mieroszowa, potem Wałbrzych i w końcu Świdnica, gdzie po długiej przerwie znowu życie zaczęło kręcić się wokół gór. To tu z miejscowym oddziałem PTTK wiele sezonów wspólnie spędzaliśmy w górach. (Przy okazji serdecznie pozdrawiam fajnych ludzi z tutejszego PTTK-u, bez was nie robiłbym tego, co robię dziś).

Kiedy już mocno dojrzałem, postanowiłem przekuć swoją pasję w sposób na życie. 

Najpierw po dwuletnim kursie zostałem Przewodnikiem Sudeckim, aby następnie ponownie po prawie dwuletnim kursie stać się Międzynarodowym Przewodnikiem Górskim UIMLA (Union of International Mountain Leader Associations). Nieco wcześniej założyłem biuro turystyczne o nazwie, jakby nie inaczej „Piotr Żuk”.  Z różnorodnej oferty biura zaczęły na czoło wybijać się wyprawy trekkingowe i tak pozostaje do dziś.

Trekkingi organizuję w różnych pasmach górskich Europy, ale i poza nią. Każdą z tych wypraw przygotowuję i realizuję, (łącznie z prowadzeniem grupy) samodzielnie. Dodatkowym atutem jest to, że przy wielu imprezach wykorzystuję własny transport jaki posiadam (autobusy, busy) co wpływa na atrakcyjną cenę i profesjonalizm każdej z nich.

Serdecznie zapraszam do zapoznania się z aktualną ofertą, a także relacjami z imprez zrealizowanych w latach ubiegłych. Jeżeli masz ochotę podzielić się ze mną uwagami pisz na adres: kontakt@piotrzuk.pl

3
1
2

Prawa autorskie

Wszystkie zdjęcia są moją własnością i są chronione prawem autorskim. Zabrania się kopiowania i wykorzystywania zdjęć w jakikolwiek sposób bez zgody właściciela.

Copyright

​​All photos are my property and are protected by copyright. It is forbidden to copy and use photos in any way without the consent of the owner