Kraje, które odwiedziłem

Triest

19 września 2018
 
Triest, to niegdyś okno na świat Austro – Węgier. Po Pierwszej Wojnie Światowej na terytorium Włoch. Do dziś miasto zachowało charakter środkowoeuropejski i można podziwiać tutaj wspaniałe zabytki z czasów świetności Habsburgów.

Szczegóły »

Zamek Miramare

19 września 2018
 
Na przedmieściach Triestu znajduje się Zamek Miramare. To XIX wieczny obiekt pięknie położony nad brzegiem Zatoki Triesteńskiej. Zbudowany przez austriackiego arcyksięcia Ferdynanda Maksymiliana Habsburga, dla swej żony Charlotty. Zamek położony w otoczeniu rozległego ogrodu botanicznego z wieloma egzotycznymi roślinami.

Szczegóły »

Dolomity. Monte Rite

18 września 2018
 
Monte Rite, to szczyt i zarazem grupa skalna Dolomitów w regionie Cadore. W rejonie szczytu znajdują się dawne włoskie koszary wojskowe z czasów I wojny światowej. Obecnie koszary zaadaptowano na Muzeum Reinholda Messnera, jedno z sześciu w Dolomitach.

Szczegóły »

Wenecja

17 września 2018
 
Wenecji nie trzeba reklamować. To jedno z najpiękniejszych miast na świecie i jedyne w swoim rodzaju. Będąc w północnych Włoszech nie sposób pominąć tego miasta.

Szczegóły »

Dolomiti Friulane

16 września 2018
 
Dolomity Friulijskie, chociaż wbrew swojej nazwie nie są zaliczane do Dolomitów, posiadają wiele urokliwych miejsc. Jednym z nich jest Monte Borga, To masyw górski położony nad Doliną Vajont, znaną z wielkiej katastrofy z roku 1961.

Szczegóły »

Gruzja. Iprari – Uszguli II

24 sierpnia 2018
 
Trawers nad drogą do Uszguli. Uszguli, to najwyżej położona miejscowość w Gruzji, ponad 2100 m. n. p. m. Nad wsią wznosi się ściana najwyższego szczytu Gruzji. To Szkhara mierząca ponad 5000 m. n. p. m.

Szczegóły »

Gruzja. Mentashi

21 sierpnia 2018
 
Trekking grzbietem Mentaszi i Zuruldi. To stosunkowo niewysokie pamo górskie nad Mestią. Można tu wjechać wyciągiem. Widoki z grzbietu, na Kaukaz i Góry Swaneckie.

Szczegóły »

Gruzja. Guli Pass II

20 sierpnia 2018
 
Drugie przejście przez Przełęcz Guli, położoną prawie 3000 m. n. p. m. Tym razem nie zabrakło widoków na Uszbę, dwuwierzchołkowy szczyt, zwany dwugłową kaukaską wiedźmą.

Szczegóły »

Gruzja. Mazeri

19 sierpnia 2018
 
Po raz kolejny wizyta w Dolinie Becho i wiosce Mazeri. Dolina Becho położona jest u stóp Uszby, jednego z najwyższych szczytów Kaukazu. Na końcu doliny wodospad Szdugra.

Szczegóły »