Kraje, które odwiedziłem

Austria. Mosermandl

3 sierpnia 2018
 
Mosermandl, to odosobniony szczyt znajdujący się już w Wysokich Taurach, Samo zdobycie wierzchołka wymaga umiejętności poruszania się w drogach z asekuracją linami.

Szczegóły »

Austria. Loser

2 sierpnia 2018
 
W Górach Salzkammergut w Kraju Salzburskim, położona jest grupa skalna Loser, ze swym słynnym Oknem Loseru. Skały Losera wznoszą się wysoko, ponad 1100 m ponad położone w dole Jezioro Altausser See.

Szczegóły »

Alpy. Giglachsee

1 sierpnia 2018
 
Trekking w Szladmingerskich Taurach, będących częścią Niskich Taurów. Celem było dojście do malowniczo położonych dwóch jezior Giglachsee. Zakończenie w malutkiej górskiej wiosce Ursprungalm, stworzonej na potrzeby jednej z wersji filmu o Haidi.

Szczegóły »

Alpy. Königsee II

30 lipca 2018
 
Druga trasa trekkingowa nad Jeziorem Königsee. Jezioro wciśnięte jest pomiędzy wysokie szczyty Alp Berchtesgadeńskich. Atrakcją turystyczną jest rejs statkiem po jeziorze.

Szczegóły »

Alpy. Hallstatt.

28 lipca 2018
 
Trekking południowym krańcem Salzkammergut, do miasteczka Hallstatt. Miasteczko zaliczane jest do jednych z najpiękniej położonych w Austrii. Leży nad dużym górskim jeziorem. Okoliczne góry, podobnie jak cały Salzkammergut poryte są sztolniami kopalń soli.

Szczegóły »

Alpy. Königsee

26 lipca 2018
 
Königsee, uważane przez wielu za najpiękniejsze górskie jezioro Bawarii. Położone w bawarskim zakątku, otoczonym szczytami górskimi i granicą z Austrią. Alpy Berchtesgadeńskie nazwę swą zawdzięczją niewielkiej miejscowości tu położonej, Berchtesgaden, gdzie podczas II wojny światowej miało swe posiadłości wielu dygnitarzy III Rzeszy.

Szczegóły »

Alpy. Hochkönig

25 lipca 2018
 
Trekking na najwyższy szczyt pasma górskiego Hochkönig (Wysoki Król). To niewielka obszarowo grupa skalna wchodząca w skład Alp Berchtesgadeńskich.

Szczegóły »

Alpy. Masyw Dachsteinu. Gossaukamm

24 lipca 2018
 
Trekking poprzez Gossaukamm. To charakterystyczny grzebień skalny na zachodnim krańcu Dachsteingebirge. Trasa przez Donnerkogel stanowi łatwą via ferratę. Potem piękna trawersowa droga Austia Weg obchodząca charakterystyczny Kapelusz Biskupa (Grosse Bischofsmutze).

Szczegóły »

Alpy. Salzkammergut. Schafberg

21 lipca 2018
 
Salzkammergut, to malowniczy rejon w Austrii. To także pasmo górskie o tej samej nazwie. Specyfiką tych gór są duże jeziora powciskane pomiędzy góry. Jednym z wybitnych szczytów jest Schafberg, na który poprowadzono linię kolejową. tego dnia wszystko tonęło we mgle.

Szczegóły »