Kraje, które odwiedziłem

Gruzja. Swanetia, Adishi

17 maja 2018
 
W gruzińskiej Swanetii, jadąc z Mestii do Uszguli, mało kto zjeżdża w boczne doliny. Czasem warto, bo w jednej z nich znajduje się zruinowana i mocno wyludniona wieś Adishi ze swoimi tysiącletnimi wieżami obronnymi.

Szczegóły »

Gruzja. Mestia, Chalaadi

16 maja 2018
 
Stolicą gruzińskiej Swanetii jest małe miasteczko Mestia. Stąd można zrobić klasyczny, dość łatwy trekking pod lodowiec Chalaadi. Można też taką wycieczkę odbyć konno.

Szczegóły »

Chorwacja. Zadar

4 maja 2018
 
Zadar, to chorwackie miasto położone nad Adriatykiem. Sercem Zadaru jest Stare Miasto i Forum Romanum, pochodzące z czasów rzymskich. Nie lada atrakcją są Morskie Organy, wydobywające z siebie dźwięki w zależności od odpływów lub przypływów morza.

Szczegóły »

Chorwacja. Św. Ilija

4 maja 2018
 
Trekking na Półwyspie Peljesac. Półwysep ma charakter wysokiego grzbietu wcinającego się w głąb Adriatyku. Najwyższe wzniesienie Sveti Ilija wznosi się na 961 m ponad poziom morza.

Szczegóły »

Bośnia. Medjugorje

3 maja 2018
 
Medjugorje, to słynne miejsce pielgrzymkowe w Bośni, gdzie podąża tysiące pielgrzymów. wszystko to dzięki rzekomym objawieniom Matki boskiej. Kościół katolicki do dziś nie uznaje tych objawień.

Szczegóły »

Bośnia. Mostar

3 maja 2018
 
Jedno z najbardziej znanych bośniackich miast, Mostar. Najsłynniejszym zabytkiem miasta jest Stari Most, zbudowany w XVI wieku. Stanowi symbol połączenia Wschodu i zachodu. Zniszczony w 1993 roku, po czym odbudowany.

Szczegóły »

Bośnia. Blagaj

3 maja 2018
 
Blagaj, to miejscowość w Bośni niedaleko Mostaru. Największą atrakcją tej miejscowości jest klasztor derwiszów, określany jako „tekija”. Klasztor położony jest nad majestatycznym wywierzyskiem rzeki Buna.

Szczegóły »

Bośnia. Počitelj

3 maja 2018
 
Objazdówkę po Bośni Hercegowinie rozpoczęliśmy od małego miasteczka Počitelj. Położone malowniczo nad rzeką Neretwą. Nad miastem górują pozostałości tureckiej twierdzy, a i samo miasteczko ma orientalny charakter.

Szczegóły »