Kraje, które odwiedziłem

Chorwacja. Korčula

2 maja 2018
 
Korčula, to jedna z wysp Wybrzeża Dalmatyńskiego, należąca do Chorwacji. Najważniejsze miasto wyspy, to otoczona średniowiecznymi murami miejskimi Korčula. Najsłynniejszym obywatelem tego miasta, jak i wyspy jest urodzony tutaj Marco Polo.

Szczegóły »

Choracja. Velika Kapela (Sudvid)

1 maja 2018
 
Trekking nad Dalmatyńskim Wybrzeżem Adriatyku. Celem wyprawy, było zdobycie Małej i Wielkiej Kapeli. Oba szczyty tworzą nadmorski grzbiet wznoszący się ponad 1100 m nad poziom Adriatyku.

Szczegóły »

Chorwacja. Dubrownik

30 kwietnia 2018
 
Dubrownik, to najczęściej odwiedzane miasto w Chorwacji. Położone w Południowej Dalmacji, niedaleko granicy z Czarnogórą. Najlepiej zwiedza się go z murów obronnych, gdzie wytyczono trasę turystyczną. Jeszcze lepiej jest wejść na pobliskie wzgórze Srd, skąd miasto i wybrzeże widać jak na dłoni.

Szczegóły »

Chorwacja. Ston

29 kwietnia 2018
 
U nasady Półwyspu Peljesac leży małe miasteczko Ston. Ze względu na swoje strategiczne położenie, zostało ono otoczone murami miejskimi, które wznoszą się na pobliskie wzgórza niczym Mur Chiński.

Szczegóły »

Rumunia. Zărnești

1 marca 2018
 
Zărnești, to niewielkie miasteczko położone w okolicach Braszowa. To najlepszy punkt wypadowy w pobliski Park Narodowy i pasmo górskie Piatra Craiului.

Szczegóły »

Rumunia. Siedmiogród

28 lutego 2018
 
W centralnej części Rumunii leży historyczna kraina Siedmiogród. Znajduje się tu wiele zabytków pozostawionych przez Sasów, osadników niemieckich. To zabudowania gospodarskie, zamki oraz kościoły warowne.

Szczegóły »

Rumunia. Sighișoara

27 lutego 2018
 
Sighișoara, to jedno z najpiękniejszych rumuńskich miast. Miejsce urodzin Vlada Palovnika, czyli Draculi. Zimowymi wieczorami na starówce jest wyjątkowo pusto i klimatycznie.

Szczegóły »

Rumunia. Huedin

27 lutego 2018
 
Niewielkie rumuńskie miasto Huedin, znane jest z tego, że można tu obejrzeć sporo romskich domów, budowanych w formie kilkupiętrowych pałaców, zwieńczonych wieżyczkami i np. logiem Mercedesa.

Szczegóły »