Kraje, które odwiedziłem

Ukraina. Czarnohora. Pop Iwan

2 sierpnia 2019
 
Najwyższe pasmo Karpat Ukraińskich, Czarnohora. Jeden z kilku dwutysięczników, Pop Iwan Czarnohorski (2028). Charakterystyczny, ze względu na położone na szczycie dawne polskie obserwatorium astronomiczne „Biały Słoń”.

Szczegóły »

Ukraina. Jałowiczory

31 lipca 2019
 
Trekking w paśmie Jałowiczorów. Góry te położone przy samej granicy z Rumunią, objęte ochroną Czeremoskiego Parku Narodowego. Najwyższy szczyt to Jarowica. Na nieco niższym, Tomnatyku znajdują się pozostałości sowieckiej bazy radarowej.

Szczegóły »

Alpy. Karwendel. Schafreuter

20 lipca 2019
 
Karwendele. Pólnocna część pasma. Trasa przez graniczny szczyt Schafreuter (2102). Idziemy z Tyrolu do Bawarii, o czym informują nas graniczne słupki. Zakończenie lipcowych wędrówek w Alpach, nad zaporowym jeziorem Sylvensteinsee.

Szczegóły »

Alpy. Kaisergebirge. Ackerlspitze

17 lipca 2019
 
Kaisergebirge (Góry Cesarskie). Przejście przez główną grań tego pasma z północy na południe. Kulminacyjnym punktem trasy był drugi co do wielkości szczyt tych gór, Ackerlspitze (2329).

Szczegóły »

Alpy. Loferer Steinberge

16 lipca 2019
 
Loferer Steinbergerge, to niewielkie powierzchniowo pasmo górskie o charakterze gniazda skalnego. Trekking poprzez najwyższy szczyt pasma, Mitterhorn (2506) i spektakularną ścieżkę grzbietową Nuaracher Höhenweg.

Szczegóły »